Odškodnenie po nehode a pracovnom úraze
Pracovný úraz alebo dopravná nehode vie veľmi znepríjemniť život. Väčšina ľudí ani len netuší, že majú v takom prípade nárok na odškodnenie.
Ak sa aj Vám stala dopravná nehoda, ktorú ste nezavinili alebo sa Vám stal úraz v práci a neviete koľko Vám musí poisťovňa zaplatiť alebo či Vám zaplatila skutočne všetko? Bezplatne urobíme analýzu Vášho prípadu a určíme vhodný postup riešenia. Náš právny špecialista Vám poskytne poradenstvo a s našou pomocou získate istotu odškodnenia v maximálnej zákonnej výške.
Pomôžeme Vám získať maximálne odškodnenie, na ktoré máte nárok
Zabezpečíme a zaplatíme posúdenie Vašich zranení, nie jedným, ale viacerými znalcami
Nič platiť nebudete, odmenu si zaúčtujeme len v prípade, že sa nám podarí získať Vám odškodnenie
S týmto Vám vieme pomôcť
Nehoda v automobile
Zranenie v autobuse
Nehoda na motorke
Zrazený cyklista
Nehoda keď páchateľ ušiel
Zrazený chodec
Zranený pasažier
Nehoda v práci
Zakopnutie v práci
Napadnutie v práci
Dôchodkové piliere
Povinné dôchodkové poistenie
Je spravovaný Sociálnou poisťovňou. Prostriedky ktoré sú vyzbierané z odvodov ekonomicky aktívnych ľudí sa priebežne prerozdeľujú dôchodcom vo forme dôchodkov.
Od čoho bude závisieť výška vášho dôchodku?
lorem ipsum
Od počtu odpracovaných rokov poistenca v I. pilieri
Od veku odchodu do dôchodku
Od príjmov poistenca počas celého pracovného života
Od množstva vlastných úspor
Od aktuálnej dôchodkovej hodnoty
Od toho, či ste zapojený do 2. a 3. piliera alebo nie
Odvody na starobné sporenie
V súčasnosti odvody na starobné sporenie predstavujú 18% z vymeriavacého základu s prislušným legislatívnym obmedzením v danom roku.
Z týchto 18% odvodov 12,5% ostáva v Sociálnej poisťovni a 5,5% si môžete previesť na váš súkromný účet v DSS.
5.5%
z 18% si môžete odviesť na svoj súkromný účet
Do akých fondov môžete investovať v 2. a 3. pilieri?
Dlhopisové fondy
Tieto fondy nakupujú do svojho portfólia hlavne dlhopisy (obligácie) ktoré vydáva štát alebo podniky. Sú určené pre investorov ktorí chcú investovať na obdobie jeden až troch rokov.
Akciové fondy
Akciové fondy sú výnosnejšie ale zároveň volatilnejšie ako dlhopisové fondy. Oplatí sa do nich investovať pri dlhšom časovom horizonte ako je 5 rokov.
Indexové fondy
Podstatou indexových fondov je, že tieto fondy sa nesnažia prekonať trh ale iba kopírujú index akcií. Je to skvelá voľba pri dlhodobom investovaní.
5 hlavných dôvody, prečo by ste si mali sporiť na dôchodok už teraz
lorem ipsum
Vaše dôchodky budú nižšie a ceny vyššie
Valorizácia dôchodkov nebude stíhať držať krok s rýchlosťou akou rastú ceny potravín, liekov alebo služieb. Na váš dôchodok bude pracovať menej ľudí ako pracuje teraz. To všetko zhorší kvalitu vášho života.
Do 35. roka života môžete vstúpiť do II. piliera
Ak budete vstup do II. piliera odkladať, môže sa stať že vám tento vlak ujde. Ak sa rozhodnete vstúpiť do II. piliera, môžete si odkladať časť odvodov na svoj súkromný účet. V konečnom dôsledku vám to na dôchodku môže pridať 150 až 300€.
Demografia budúcim dôchodcom nepraje
Musíme sa pripraviť na výrazné demografické zmeny. Čoraz viacej sa rodí menej detí a ľudí v dôchodkovom veku pribúda. To neznamená nič iné, len to, že dôchodky sa znížia.
Vek vám na zdraví nepridá
Druhý pilier bol na Slovensku spustený v roku 2004 Je dobrovoľný a ľudia doň môžu vstúpiť do veku 35 roka svojho života. Druhý pilier tvorí základný systém dôchodkového zabezpečenia. Občania potom poberajú dôchodok z dvoch zdrojov a nie sú
Čím skôr začnete so sporením, tým budete mať vyšší dôchodok
Princíp dlhodobého a pravidelného sporenia znamená, že čím skôr po vstupe na trh práce si začnete sporiť na dôchodok tým ho budete mať vyšší.
Starobné dôchodkové sporenie
Čo to vlastne je ten II. pilier?
Druhý pilier bol na Slovensku spustený v roku 2004 Je dobrovoľný a ľudia doň môžu vstúpiť do veku 35 roka svojho života. Druhý pilier tvorí základný systém dôchodkového zabezpečenia. Občania potom poberajú dôchodok z dvoch zdrojov a nie sú odkázaný iba na dôchodok z prvého piliera.
Aké sú výhody vstupu do II. piliera?
Nie ste odkázaný iba na prvý pilier
V dôchodku budete mať dva zdroje príjmu
Vstup do II. piliera je zadarmo
Majetok v druhom pilieri je oslobodený od dane
Kedykoľvek si môžete zmeniť fond, podľa toho ako vám to vyhovuje
II. pilier je dedičný
Úspory si môžete dať vyplatiť aj v hotovosti
Počas materskej dovolenky za vás sporí štát
Platí sa za vstup do II. piliera?
Za vstup do druhého piliera nič neplatíte. Taktiež počas sporenia nič neplatíte, pretože na tento účet sa pripisuje časť odvodov, ktoré tak či tak platíte na dôchodkové odvody do Sociálnej poisťovne. To znamená, že pri II. pilieri neplatíte nič z vlastných peňazí.
S akými spoločnosťami spolupracujeme?
Doplnkové dôchodkové sporenie
Čo to vlastne je ten III. pilier?
Vstupom do III. piliera si dobrovoľne sporíte na svoj osobný účet pre zabezpečenie sa na dôchodok. Príspevky tam môžu vkladať tak ako zamestnanci tak aj zamestnávatelia. Vďaka III. pilieru získate ďalší zdroj príjmu na vašom dôchodku.
Komu sa III. pilier najviac oplatí?
Najviac sa oplatí zamestnancom, ktorým doňho prispieva zamestnávateľ
Taktiež ho môžu využiť študenti, dohodári alebo brigádnici (pri vkladaní sumy 15 € mesačne si môžu uplatniť maxiálny daňový bonus)
Zamestnávateľom, pretože si môžu svoje príspevky odpočítať z daní až do výšky 6 % z vymeriavacieho základu každého zo zamestnancov
Kedy si môžete vybrať nasporené peniaze z III. piliera?
Nasporené peniaze z 3. piliera si môžete vybrať aj skôr ako pri odchode do dôchodku. Vybrať si ich môžete najskôr po 10 rokoch od trvania zmluvy. Následne si ich môžete vybrať po ďalších 10 rokoch a tak ďalej.